Denizli OSB Mesleki Eğitim Merkezine Hoşgeldiniz.

  • Türkçe
İlk Yardım Eğitimleri
Eğitici Başvuru Formu

Denizli Organize Sanayi Bölgesi ILO Ofisi Kuruldu

Denizli Organize Sanayi Bölgesi ILO Ofisi Kuruldu

DOSB – İLO İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA İSTİHDAM SAĞLIYORUZ.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi ( DOSB ) ile Uluslararası Çalışma Örgütü  ( İLO ) işbirliği kapsamında İşyerinde Mesleki Eğitim ve Gelişim Programı ( İŞMEP ) ile istihdam imkanı sağlanmasına yönelik başvurular devam ediyor.

İş arayanları ve işverenleri desteklemek üzere Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) tarafından uygulanacak olan program Denizli’de başladı. Program kapsamında işe yerleştirilen çalışanlara hem çalıştıkları işletmelerde hem de Denizli Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi’nde (DOSTEM) teknik ve mesleki eğitim verilecek. Her bir katılımcı programdan altı ay boyunca yararlanabilecek.

18 yaş üzerindeki tüm iş arayanlar İŞMEP programına başvurabilecek. Kadınlar, gençler ve engelli bireylerin de programa katılması ayrıca teşvik ediliyor. 

İşyerinde Mesleki Eğitim ve Gelişim Programı (İŞMEP), ”Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İnsana Yakışır İş Fırsatlarının Desteklenmesi Projesi”  kapsamında uygulanan program;  Alman Kalkınma Bankası (KfW) aracılığıyla Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından finanse edilmekte olup, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü ile koordinasyon içinde, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi tarafından uygulanmaktadır.

ILO TÜRKIYE'NIN YENI PROGRAMI İŞMEP DENIZLI ORGANIZE SANAYI BÖLGESI'NDE BAŞLAYACAK.
İşbaşı eğitimlerin, program kapsamında işe yerleştirmelerin yapılacağı işletmelerde, iş dışı eğitimlerin ise DOSTEM-MEM tarafından verileceği’nin belirtildiği proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdulkadir Uslu;
“ Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi’nin uyguladığı İŞMEP, istihdam olanaklarını artırıyor ve çalışanların mesleki becerilerini geliştirmelerine destek olarak, iş-beceri eşleştirmeye devam ediyor. İŞMEP aracılığıyla, Türk vatandaşları ve geçici koruma altındaki Suriyeliler ilk günden itibaren kayıtlı olarak istihdam edilecekler. Ayrıca işbaşı ve iş dışı becerilerini geliştirecek ve işgücü piyasasının ihtiyaçlarına uygun hale getirecekler.

İş arayanları ve işverenleri desteklemek üzere Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) tarafından uygulanacak olan program kapsamında işe yerleştirilen çalışanlara hem çalıştıkları işletmelerde hem de Denizli Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi’nde (DOSTEM) teknik ve mesleki eğitim verilecek. Her bir katılımcı programdan altı ay boyunca yararlanabilecek.

DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi'nin (MEM), işe yerleştirme faaliyetleriyle eş zamanlı yürüteceği mesleki eğitimler, sanayi alanında ihtiyaç duyulduğu tespit edilen 11 alanda düzenlenecek. Proje kapsamında 200 kişi istihdam edilecektir” dedi. 

PROGRAMA BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR.
Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nin uygulayacağı İŞMEP programı’ nda : Düz Dikiş Makineci, Triko Konfeksiyoncu, Dokuma Kumaş Kontrolü ,Terbiye Kumaş Kontrol Elemanı, Armürlü Dokuma Kumaş Desinatörlüğü, Terbiye Kurutma Makineleri Kullanımı, Tekstil Boya İşleri, Peşkir (Havlu) Dokuma, Depocu, Ambalaj ve Paketleme, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Mermer İşleme mesleki eğitimlerini kapsayacağı ifade edildi. Ayrıca ; İŞMEP'e, 18 yaş ve üzeri iş arayan herkesin başvurabileceği. Beceri geliştirme fırsatlarına erişimini artırmak amacıyla 40 yaşın üzerinde olsa da kadınlar ve engelliler programdan faydalanabileceği ve 1 Haziran’da başlayan programa 30 Temmuz’a kadar başvuru yapılabileceği vurguladı.