Denizli OSB Mesleki Eğitim Merkezine Hoşgeldiniz.

  • Türkçe
İlk Yardım Eğitimleri
Eğitici Başvuru Formu

Hayat Ağacı Projesi Başarıyla Tamamlandı

Hayat Ağacı Projesi Başarıyla Tamamlandı

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Denizli Kızılay Kadın Teşkilatı ile birlikte gerçekleştirilen istihdam garantili Düz Dikiş Makineci eğitimine yönelik “Hayat Ağacı” projesi DOSTEM’de  başarıyla tamamlandı. Kursa katılım gösteren 12 kursiyer Denizli Kızılay Teşkilatında düzenlenen sertifika töreni ile sertifikalarını aldı ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi firmalarında iş hayatına başladılar.

Proje hakkında bilgi veren DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hakkı ÖZTÜRKER; “Toplumsal hayata kadınların katılımlarını kolaylaştırmak, iş imkânı sunmak, maddi durumu iyi olmayan, çalışma konusunda hiçbir engeli bulunmayıp imkânı olmayan kadınlara ekonomik destek sağlamak, mesleki eğitim vermek ve toplumsal ekonomik gelişmeye katılımlarını sağlamak amacı ile Hayat Ağacı projemizi Denizli Kızılay Kadın Teşkilatı ile birlikte başlatmıştık. 5 Haziran tarihi itibariyle kursiyerlerimize 336 saatlik eğitim programımızı 12 Ağustos tarihi itibariyle tamamladık. Eğitim sürecimizi Honaz Halk Eğitim Merkezimiz ile birlikte düzenleyerek kurslarımız denetim altında gerçekleşti. Kursiyerlerimizi Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmalarımızda istihdamlarını sağladık. Kursiyerlerimize kurs süresi boyunca ulaşım giderleri Denizli Kızılay Kadın teşkilatı tarafından sağlandı, öğle yemekleri Organize Sanayi Bölgemiz tarafından karşılanarak kurs sürecini tamamladılar. Kursiyerlerimiz eğitime başvurduklarında DOSTEM’de böyle bir ortamı beklemediklerini, DOSTEM’de bir aile ortamı ile karşılaştıklarını ve bu imkânı kendilerine sağlayan tüm paydaşlara teşekkür ederek ayrıldılar. Bu süreçte proje ortağımız Kızılay Kadın Teşkilatına destekleri ve süreç içerisindeki iş birliğimizden dolayı teşekkür etmek isterim.  Kursiyerlerimiz 15 Ağustos tarihi itibariyle meslek hayatlarına başlamış olacaklar. Kursiyerlerimizin birçoğu ev hanımı. Toplumsal hayatta anne rolünü benimsemiş başımızın taçları. Şimdi ailelerine ekonomik gelir de sağlamış olacaklar. DOSTEM olarak projenin başarıyla tamamlanması ve iş imkanını sağlamaktan çok mutluyuz. DOSTEM biliyorsunuz Denizli Organize Sanayi Bölgemiz iştirakçilerinden ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı (DOSAV) tarafından çalışmalarını sürdürmekte. Biz bu yıl istihdam garantili 4. Kursumuzu gerçekleştirmiş olduk ve yeni projelerde de Kamu kurum ve kuruluşlar, Sivil Toplum Örgütleri ile iş birliği içerisindeyiz. Yeni kurslar, yeni istihdamlar bizim önceliğimiz ve hedefimiz. Mesleki gelişim kurslarımıza da yoğun talep var. Bize bu imkanları sunan, her türlü desteği sağlayan ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulumuza, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfımız (DOSAV) Yönetim Kurulumuza ve sanayicilerimize kendi adıma ve kursiyerlerimiz adına teşekkürlerimizi sunarım. Mesleki eğitime vermiş olduğumuz önem doğrultusunda bize her daim desteğini sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Honaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İşkur İl Müdürlüğümüze ve Honaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze de teşekkürlerimizi sunarım. Kursiyerlerimize de iş hayatlarına başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Proje ve çalışmalar hakkında bilgi veren Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet TAŞ; “" Bölge Müdürlüğü olarak birçok yenilikçi projeye imza atıyoruz. Sanayimize nitelikli eleman yetiştirmeye, kadınların istihdama katilimlarina, mesleki eğitime öncelik veriyoruz. "Hayat Ağacı" projesi Kızılay Denizli Şubesi Kadın Teşkilatı'nin bölge müdürlüğümüze ziyareti ile hayata geçti. Kurumsal kimliği ile DOSTEM, firmalarımızın çalışanlarına destek olmaya, hizmet vermeye devam edecek. Projenin hem kursiyerlerimize hem de sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyorum."