Denizli OSB Mesleki Eğitim Merkezine Hoşgeldiniz.

  • Türkçe
İlk Yardım Eğitimleri
Eğitici Başvuru Formu

Nakış Desen Tasarım Eğitimi

Ürün Kategorileri
Nakış Desen Tasarım Eğitimi

Nakıs yüzyıllar boyunca insanların desen ve tematik ögelerinin toplumsal yaşama kazandırmak için kullandığı olgular bütünüdür. Eskiden kasnağa gerdirilerek insan gücüyle uygulanan bu işlem günümüzde çok gelişmiş nakış makineleri kullanılarak malzeme üzerine işlenmektedir. Desenin ilk zamanlar oluşum sırası el emeği ile gerçekleşirken günümüzde bu sistem bilgisayar destekli yazılım programlarında güncelleşmektedir. Biz piyasada sıklıkla kullanılan ve en çok rağbet gören sistem olan Accurate 4 Desen Programını öğreteceğiz. 

Her ne kadar baskıya nazaran maliyet açısından yüksek kalsa da yüzyıllardan bu yana uygulanan sistematikler dolayısı ile sağlık açısından en uygun desen sistemi nakış sistemidir. Aynı zamanda nakıs zemin üzerinde duruşu ile ürünü ilgi çekici hale getirir. Kullanılan malzeme ile de gerek ip olsun gerekte pul vb. araç gereçler olsun ürünün albenisini arttırır. Böylelikle nakış piyasanın vazgeçilmezleri arasındadır.  

Nakış ile ilgili herhangi bir bilgisi olmayıp ya da sektörle ilgili tecrübesi var olan arkadaşlarımıza nakış sistemini tüm incelikleri ile öğretmeyi planlamaktayız. Dersimiz süresince tüm bilinmeyenler ve parametrik anlamda kumaş ve desen entegrasyonu itina ile öğretilecektir. Birinci dersimizin sonunda öğrencilerimize nakış sistemi ile ilgili genel anlamda bilgi verilecektir. İlerleyen aşamalarda uygulamalı olarak desen çizimi ve parametrik ayarlamalar yapılacaktır. Bu dersimizin sonunda siz değerli öğrencilerimiz uygulamalı bir sınava tabi tutulacaksınız. Daha sonra alacağınız sertifikalarla gönlünüz ferah olarak iş hayatına girebilirsiniz.